Немският шампион Байерн (Мюнхен) допусна изненадваща грешка след пет поредни победи в Бундеслигата.

Баварците завършиха наравно 1:1 в гостуването си на Фрайбург и отстъпиха лидерската си позиция.

От грешката на шампиона се възползва Борусия (Дортмунд), който успя да запише успех след страхотна късна драма.

"Жълточерните" победиха Волфсбург с 2:0, като и двете попадения паднаха в добавеното време.

Този резултат означава, че Борусия има две точки аванс на върха, седмица преди решителното си гостуване в Мюнхен.

Двубоят във Фрайбург започна кошмарно за Байерн. Домакините откриха след само три минути игра.

20 минути по-късно обаче Байерн изравни след страхотно изпълнение на Левандовски.

Времето за обрат бе достатъчно и баварците приложиха сериозен натиск, но топката така и не влизаше в противниковата врата.

В същото време Борусия се мъчеше срещу Волфсбург и изглеждаше, че също ще допусне грешка.

Тогава обаче се прояви страхотната индивидуална класа на нападателят Пако Алкасер, който в добавеното време отбеляза от пряк свободен удар, а в заключителните секунди направи резултата 2:0 и даде предимство на Борусия преди голямото дерби на върха.