Шампионът в Серия "А" Ювентус отнесе най-тежката си домакинска загуба от девет години назад - 0:3 срещу Фиорентина в Торино.

"Виолетовите" надиграха своя съперник и му нанесоха най-тежкото домакинско поражение от 2011-а, когато "бианконерите" загубиха с 1:4 от Парма. За последно Юве загуби с такъв резултат през 2018-а, когато Реал Мадрид ги отстрани в Шампионска лига.

За отбора на Чезаре Прандели помогна червен картон на Куардадо през първото полувреме, който дойде при резултат 1:0. Гостите задържаха аванса си и добавиха към него още две попадения през втората част.

Кристиано Роналдо и компания нямаха късмет пред гола, имаха претенции и за дузпи, но грешките в защита за тях бяха твърде много. Така се сблъскаха с първата си загуба в Серия "А" през сезона.

Фиорентина изненадващо поведе още в третата минута, когато Франк Рибери пусна страхотен извеждащ пас към Душан Влахович и той технично прехвърли вратаря Войчех Счесни - 1:0.

В 18-ата минута ситуацията за доминатора в Серия "А" се усложни, когато Хуан Куардадо получи директен червен картон. Колумбиецът направи много опасно влизане с бутоните срещу глезена на Гаетано Кастровили.

В 76-ата минута резултатът стана 2:0, когато резервата Кристиан Куаме центрира и Алекс Сандро си отбеляза автогол.

Класическото 3:0 бе оформено четири минути по-късно. Мартин Касарес отбеляза от близка дистанция след остро центриране на Кристиано Бираги.

Така Фиорентина се изкачи до 14-ата позиция с актив от 14 точки, а Юве остава трети с 27. Така шампионите може да изостанат на седем точки от лидера Милан, ако "росонерите" вземат мача си с Лацио.

В друг мач от кръга домакинът Кротоне победи Парма с 2:1 за втория си успех в 14 кръга.