Лионел Меси спечели "Златната обувка" за трета поредна година. Аржентинецът се разписа 36 пъти за Барселона в шампионата на Испания и стана първият футболист, който печели наградата в три поредни сезона.

Меси има рекордните шест "Златни обувки" за голмайстор номер 1 в шампионатите на държавите в Европа.

На второ място остана Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен, който реализира 33 попадения през кампанията.

"Не съм си мислил много за този трофей. Все още сме тъжни за това, което стана срещу Ливърпул в Шампионската лига. Не съм в настроение за лични награди", коментира Меси преди финала в турнира за купата на Испания между Барса и Валенсия в събота вечер.

31-годишният аржентински нападател помогна на каталунците отново да триумфират с титлата в Примера дивисион.

Последният футболист, спечелил "Златната обувка" преди Меси, е неговият съотборник Луис Саурес. Футболистът на Барселона реализира 40 гола в Ла Лига през сезон 2015-2016 г.