Роберт Левандовски отново бе герой за Байерн, като отново се развихри срещу любимата си жертва Волфсбург.

Баварците спечелиха домакинстовто си на "вълците" с 2:1, а именно полският голаджия бе в основата на този успех.

Той вкара и двете попадения, с които Байерн осъществи обрат в срещата и грабна трите точки.

По този начин Левандовски увеличи сметката си срещу Волфсбург на 24 гола в кариерата си, като именно този тим е любимат аму жертва. През настоящия сезон пък полякът впечатлява с вече 15 гола за 11 мача в Бундеслигата.

Резултатът в мача бе открит само след 5 минути игра, когато Максимилиан Филип засече центриране на Мбабу и изведе "вълците" напред в резултата.

Преди мача те бяха един от едва четирите отбора в топ 5 първенствата без поражение, но страхотната им серия приключи в Мюнхен.

Макар Байерн да не наложи обичайната тотална доминация в мача, баварците бяха доста ефективни, като вкараха и двата си точни удара.

В продължението на първата част Кингсли Коман центрира, а Левандовски с глава изравни. Това бе неговият гол №250 в Бундеслигата.

Пет минути след старта на второто полувреме от полякът отново вкара. Този път той ефектно финтира бранител и с мощен удар в близкия ъгъл осъществи пълния обрат, като това 2:1 се оказа и краен резултат.

Байерн обаче продължава да дели второто място в Бундеслигата с отбора на РБ Лайпциг, който спечели трудно гостуването си на Хофенхайм с 1:0.

Лидер в класирането с точка повече от Байерн и Лайпциг е отборът на Байер (Леверкузен), който тази вечер триумфира в дома на големия си съперник Кьолн с 4:0.