Левски победи ЦСКА с 1:0 на стадион "Васил Левски" в дербито на 23-ия кръг на Първа лига и се изравни със съперника си на втората позиция в класирането.

Срещата бе динамична и напрегната, но за жалост отново след нея главната тема ще е съдийството. Пловдивският рефер Владимир Вълков, който нямаше опит в такива големи сблъсъци, отсъди много пресилен червен картон за Едвин Джеси от "червените", след който Левски веднага поведе с автогол.

Решението на съдиията идва след думите на Любослав Пенев преди мача, който каза, че Вълков ще бъде използван като "бушон" да развали срещата и след това да бъде наказан. Преди това отсъждане реферът се справяше перфектно.

Хората на Георги Дерменджиев играха по-силно, най-вече през втората част с човек повече, като мачът бе равностоен преди показването на червения картон на Едвин Джеси в 44-та минута.

Пред погледа на бившия си наставник Славиша Стоянович, Левски бе по-притеснен пред вратата си в първите минути, като Николай Михайлов трябваше да прави две важни спасявания след удари от малък ъгъл на Джеси и Али Соу.

"Сините" отвърнаха с далечен изстрел на Давид Яблонски, а в 39-та минута Евандро от ЦСКА напусна принудително заради контузия.

Снимка: Lap.bg

Така се стигна до 44-та минута, когато Джеси опитвайки се да се измъкне от държащия го Иван Горанов, посегна към съперника си без топка и бе изгонен с червен картон от съдията.

Секунди след отсъждането Левски поведе. След центриране отдясно на Паулиньо, Стивън Перейра си вкара куриозен и необясним автогол насочвайки топката право към вратата на Витаускас Черниаускас. Стражът не очакваше подобно отиграване и не успя да спаси - 1:0.

Втората част бе изцяло под контрола на "сините" и те стигнаха до страхотен шанс в самото й начало. Удар на Мариани бе спасен от стража, а при добавката на Станислав Костов, Божидар Чорбаджийски изчисти пред гол линията.

До края на мача "сините" бяха уверени, а единият шанс за ЦСКА се откри пред Николай Бодуров в 76-та минута, който след корнер стреля твърде слабо и неточно.

В третата минута на продължението Николай Михайлов направи страхотно спасяване след удар на Жоржиньо, който мина на парад през отбраната на "сините". Стражът улови топката и от последвалия корнер.

В класирането Левски и ЦСКА вече са с по 48 точки, като двата тима дори имат еднаква голова разлика. Лудогорец води с актив от 53 точки.