Левски постигна убедителен успех с 4:0 над новака Хебър на стадион "Георги Аспарухов" в седмия кръг от Първа лига.

Това беше първи мач за "сините" след разочароващото отпадане от малтийския Хамрун Спартанс в Лигата на конференциите и за тях бе важно да се върнат на победния път.

Направиха го категорично - с попадения на Цунами, Филип Кръстев, Марин Петков от дузпа и Георги Миланов, като още на полувремето резултатът бе 3:0. Това беше втори такъв разгром от "сините" на "Герена" през този сезон след 5:0 над Спартак Варна във втория си мач за сезона.

Днес Станимир Стоилов заложи на Пламен Андреев като титуляр под рамките на вратата, изваждайки от състава провинилия се срещу Хамрун Николай Михайлов. Освен това на върха на атаката вместо Билал Бари беше Марин Петков.

Снимка: БТА

Левски вече има девет точки след четири изиграни мача и се намира на седмата позиция. Хебър записа пето поражение от началото на сезона и е 11-и с шест точки.

Срещата започна със сериозен натиск на домакините, но първият изгоден шанс се откри пред Хебър. Удар на Тодор Чаворски по земя принуди Пламен Андреев да се разпъне максимално и да избие в корнер.

"Сините" на свой ред отправяха не малко удари, като повечето от тях бяха блокирани от защитния блок или минаваха над вратата.

Снимка: БТА

Моментът за Левски дойде в 38-ата минута след поредното центриране към наказателното поле. Негов автор бе Сонко Сундберг, а пасът на далечната греда бе засечен успешно от Цунами. Вина може да се търси във вратаря Петър Дебърлиев, който излезе да пресича топката, но не успя.

Само три минути по-късно Левски вече водеше с 2:0. Филип Кръстев изпълни по съвършен начин пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл за четвъртия си гол от началото на сезона.

В самия край на полувремето домакините получиха възможност да изпълнят дузпа след разглеждане с ВАР. Центриране от корнер доведе до отклоняване с глава на Илиян Стефанов и докосване в ръката на Тодор Чаворски. От бялата точка Марин Петков бе точен за 3:0.

Снимка: БТА

За втората част в игра влязоха опитните Ивелин Попов и Георги Миланов, като първият подаде на втория в 55-ата минута, за да последва супер удар от дистанция на бившия играч на ЦСКА Москва. "Синият" импулс продължи и малко след това Роналдо бе близо до гол, нацелвайки греда.

Минутите до края се играха под проливен дъжд, а в 83-ата минута Петър Дебърлиев направи страхотно спасяване след удар с глава на Роналдо.