Локомотив (Пловдив) спечели втората си победа от началото на сезона. Тимът на Александър Тунчев надви Пирин (Благоевград) с 2:1 в отложен мач, като с трите точки изскочи над чертата на четирите отбора в опасната зона, докато "орлетата" останаха там и след този кръг.

"Смърфовете" вече имат 11 точки, с които се нареждат на девето място в класирането на родното първенство, докато благоевградчани са с три по-малко и са на предпоследното тринадесето място.

Това бе и първа победа за пловдивчани у дома в първенството от средата на месец май насам.

Локо първи стигна до гол в 40-ата минута, когато Георги Минчев отбеляза от добавка след изстрел на Бирсент Карагарен, но попадението бе отменено заради засада след преглед с ВАР.

В крайна сметка домакините успяха да отбележат пак още преди почивката, след като Минчев отбеляза, вече от редовна ситуация в 44-ата минута. Той бе изведен с хубав пас на Димитър Илиев, а след като Петър Петров и Петър Занев се сблъскаха, Минчев вкара на празна врата за 1:0.

Капитанът Илиев увеличи преднината на Локо в 60-ата минута, когато бе намерен от Венсан Марсел около точката на дузпата, а след това отправи топката в долния ляв ъгъл на Пирин - 2:0.

Станислав Костов нмали в 68-ата минута, когато след рикошет се озова зад защитата след рикошет в крака на Манолев и хладнокръвно вкара за 2:1, но гостите не можаха да стигнат до още един гол в остатъка от мача, като дори бяха на косъм да получат трети таъкв.