Локомотив Пловдив изигра поредния си много силен мач в европейските клубни турнири.

"Смърфовете" направиха 1:1 с датския гранд Копенхаген в Пловдив след много мъжка битка, в която не отстъпиха на отбор, който редовно играе в групите на Шампионска Лига и Лига Европа. Хората на Александър Тунчев могат да са радостни, че вече го няма правилото за гол на чужд терен.

Залогът бе в третия квалификационен кръг на новия турнир Лигата на конференциите, като е на стъпка преди решителните мачове за влизане в груповата фаза. Локо може да съжалява, че не взе успеха преди реванша, който е след седмица. В последните 14 години Копенхаген само веднъж не е участвал в груповата фаза на евротурнирите. Победителят от дуела ще се изправи срещу Динамо Батуми или Сиваспор. Турците взеха първия мач с 2:1 като гост.

През първото полувреме в Пловдив домакините удариха греда чрез Бирсент Карагерен, а през второто феновете на "Лаута" видяха шоу. Локото откри от точно изпълнена дузпа на Димитър Илиев. След това Копенхаген изравни чрез Пеп Биел, а секунди по-късно датчаните изпуснаха дузпа, която бе пита от Камил Вилчек. В самия край Айвън Ангелов от домакините бе изгонен със спорен директен червен картон.

Снимка: БТА

Първото полувреме не бе изпълнено с интересни моменти пред двете врати, но пловдивчани можеше да са доволни от представянето си в него, тъй като почти изцяло ограничиха атакуващата мощ на съперника.

Цялото полувреме бе равностойно, въпреки че датчаните владееха топката по-продължително, което и се очакваше. Те имаха шанс чрез Йенс Стаге, който бе изведен сам срещу вратаря, но си обработи тежко топката и последвалият удар бе блокиран.

В 40-ата минута Локото бе на сантиметри от това да поведе в резултата. Бирсент Карагерен финтира бранител и стреля от далечна дистанция, но топката срещна напречната греда. Много красив момент от родния национал.

Датчаните започнаха по-устремено втората част и имаха шанс за гол още в нейното начало. Йонас Винд можеше да открие след слаба игра на Янчев, но ударът му не намери целта. Малко след това Милош Петрович направи важна намеса при нов удар на гостите.

Снимка: БТА

В 60-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа след фантастична индивидуална техника на Карагерен, който влезе в наказателното поле и бе ритнат от Виктор Нилсон. Безкомпромисният Димитър Илиев откри резултата от бялата точка.

В 71-ата минута пловдивчани имаха нов златен шанс. Карагерен центрира перфектно от десния фланг и сложи топката на главата на Митко Илиев, но ударът на тарана попадна в обсега на вратаря.

За жалост три минути по-късно датчаните изравниха. Резервата Пеп Биел реализира пряк свободен удар, при който Илко Пиргов не успя да се намеси.

В 76-ата минута Копенхаген получи правото да изпълни дузпа след закъснял шпагат на Олексий Биков срещу Мохамед Дарами. От бялата точка полякът Камил Вилчек прати топката в гредата.

Екшънът на "Лаута" продължи с нови силни минути на Локо в края. В 85-ата минута Илиев изведе Карагерен, който се озова сам срещу вратаря, но последва фантастична намеса на бранителя Нелсон, който в последния възможен миг се реабилитира за дузпата, която направи по-рано.

В добавеното време на срещата Айвън Ангелов от домакините получи директен червен картон след пресилено отсъждане на съдията, който прецени, че има умишлено влизане с бутоните напред.

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 4. Гомис, 20. Петрович, 25. Крочун, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 9. Карагерен, 11. Руан, 16. Салинас, 14. Д. Илиев, 9. Минчев

ФК КОПЕНХАГЕН: 1. Грабара, 34. Кристиансен, 4. Нелсон, 5. Хочалава, 2. Дикс, 33. Фалк, 23. Винд, 10. Зека, 11. Дарами, 6. Стаге, 9. Вилчек