Лудогорец победи Левски с 2:1 в Разград в среща от 12-ия кръг на Първа лига и измести съперника си от първата позиция.

Това бе последният двубой на Пауло Аутуори начело на победителите и заявката му да си тръгне с победа се оправда. Срещата беше много нервна и предложи голям брой физически сблъсъци, но чисто футболно имаше и своите красиви моменти.

Лудогорец поведе с два гола в първата част, а рано във втората Левски върна едно попадение. След това хората на Славиша Стоянович изпуснаха твърде много изгодни шансове и това ги лиши поне от точка. В по-голямата част от мача преобладаваха нервите, ударите с лакти и цели 10 жълти картона бяха показани.

Снимка: Bulphoto

Така "сините" в осми пореден мач не спечелиха срещу доминатора и загубиха една от ключовите битки в спора за титлата. Те обаче показаха, че имат силите и класата да се борят за нея. Поне на този етап.

Първият удар в мача бе на сметката на Лудогорец. Натанаел стреля отдалеч и Мартин Полачек трябваше да бъде концентриран, за да укроти топката.

Малко след това Клаудиу Кешеру стреля твърде високо от перфектна позиция. Всичко започна след грешка на вратаря на Левски.

Шансът за Левски се откри в 15-а минута, когато Станислав Костов получи перфектно центриране от Милош Цветкович, но стреля твърде неточно с глава.

В 27-а минута далечен удар на Марселиньо бе спасен от Полачек, а Джоди Лукоки опита добавка, за да му бъде вдигната засада. Топката се озова в мрежата на Левски, но правилно не бе признат гола.

Доминацията на разградчани даде своя резултат в 34-а минута. Удар на Натанаел бе спасен нескопосано от Полачек и топката се озова в Лукоки, който не сгреши от перфектна позиция. Останаха съмнения за засада, но и повторенията не убеждават.

Малко след това Натанаел със страховит шут отдалеч намери горната греда и стресна "сините" фенове зад вратата.

В края на полувремето Давиде Мариани имаше шанс да изравни, но видя как ударът му е спасен прекрасно от Ренан. Това бе първият точен удар на Левски.

Лудогорец удари в продължението на първата част. След бърза атака Вандерсон бе изведен от Кешеру и с прецизен удар матира Полачек за 2:0.

В 54-а минуа Левски се върна в мача чрез познат голмайстор - Станислав Костов. Нападателят се разписа след образцова атака и асистенция на Хали Тиам и вече е еднолично №1 в Първа лига.

"Сините" бяха на сантиметри от изравняването в 63-а минута, когато Габриел Обертан нацели греда със силен изстрел. Малко след това Костов бе пред опразнената врата, но топката мина между краката му и не успя да стреля.

Хората на Славиша Стоянович продължиха да натискат, а той пусна всичките си офанзивни опции от скамейката. Лудогорец изглеждаше притеснен, но не направи нова фатална грешка до края на мача.