Лудогорец победи Левски с 1:0 в последния мач за двата отбора през сезона в Първа лига. Срещата на Герена мина с много нерви на терена, но и празнична атмосфера от "сините" фенове, които напълниха стадиона, за да поздравят своите за спечелената Купа на България.

Единственото попадение в мача падна в 28-ата минута, когато точен беше бранителят Сисиньо и така разградчани за осми пореден път победиха своя съперник в първенството.

Загубата за "сините" ги лиши от бронзовите медали, тъй като те бяха изпреварени от Ботев, който днес победи Славия с 2:1 в Пловдив и завършва с една точка пред Левски - 53 срещу 52.

Левски игра добре и направи пропуски в хода на мача, като в началото удар с глава на Кордоба бе блокиран от бранител пред гол линията.

Снимка: Bulphoto

В седмата минута вратарят Пламен Андреев много трудно спаси отскочила топка, която можеше да доведе до автогол на Кордоба.

В 28-ата минута Лудогорец поведе. След центриране от фаул топката попадна в краката на Сисиньо и той реагира бързо, за да реализира чрез удар по земя.

В 34-ата минута Илиян Стефанов можеше да изравни, но вратарят на гостите Симон Слуга направи класно спасяване.

През втората част футболът отстъпи на нервите и бяха показани няколко жълти картона след остри сблъсъци. Левски започна да атакува в последните минути и направи два значими пропуска. Първо защитникът Цунами стреля над вратата след добра работа на Патрик Габриел-Галчев. В самия край дебютантът Преслав Бачев можеше да вкара, но пропусна с глава.

По същото време Ботев победи Славия в Пловдив с 2:1. Всички голове паднаха през второто полувреме, като Джак Лейн и Николай Минков се разписаха за "жълто-черните", а точен за "белите" бе Валентин Петров в края.

Така Ботев завършва на третото място в таблицата, докато Славия е шести с 37 точки.