Сцени като от филм за азиатско бойно изкуство оцветиха финала по футбол на Игрите в Югоизточна азия между отборите на Тайланд и Индонезия до 22 г.

Гол за индонезийците в първата минута на продълженията, които дойдоха след 2:2 в редовното време, даде старт на сблъсъци край тъчлинията. Биха се играчи, треньори, служебни лица...

Видяха се размяна на юмручни удари и няколко ритника. Човек от щаба на Индонезия бе изведен, като видимо трудно се държеше на краката от получените удари.

Индонезия спечели с 5:2, като освен два червени картона на най-дейните в сбиването, реферът показа още два до края на допълнителните 30 минути за грубости на играчи от Тайланд.

Финалът се игра пред над 40 000 зрители на 70-хилядния национален стадион в Пном Пен, Камбоджа.

Всъщност битката имаше предистория. В последните секунди на даденото от съдията седемминутно добавено време, Тайланд получи пряк свободен удар, а цялата скамейка на Индонезия изригна.

Тогава се размениха бутане и реплики, но полицията прати няколко униформени между двете пейки на резервите. Разбира се, от прекия свободен удар тайландците изравниха за 2:2 и напрежението стигна точка на кипене, но все пак бе удържано.

Секунди след старта на продълженията нападателят Джаухари реализира след грешка на съперник за 3:2 и нещата излязоха извън контрол.