Севиля победи с 2:0 Барселона в първия полуфинален мач между двата тима за Купата на Краля.

По този начин андалусийците направиха огромна крачка към финала, благодарение на чистия си успех с два гола на своя "Рамон Санчес Писхуан".

За пореден път Барселона показа ужасяващи слабости в играта си в отбрана, а когато Лионел Меси няма ден в предни позиции, сякаш нищо за каталунците не се получава.

Така на фона на огромното изоставане и може би нулевите шансове за титла, както и провалът в турнира за Суперкупата, Барса изглежда се отдалечава и от финал за Купата на Краля.

Това е турнир, който спокойно може да наречем любим за каталунския клуб, заради петте триумфа и общо осемте финала в последните 10 години.

Тази година обаче финалът вече изгежда все по-далеч. Всичко зависи от реванша на "Камп Ноу" на 3 март. Естествено, че сме виждали и по-впечатляващи обрати от Барса, но в настоящата ситуация на клуба два чисти гола срещу Севиля си изглеждат доста трудно предизвикателство.

А всичко можеше да се развие различно, защото в началото на мача Лионел Меси имаше отличен шанс да изведе Барса напред, но го пропусна.

От това се възползва бранителят Жул Кунде, който в 25-ата минута се оказа на върха на атаката на Севиля, като завърши страхотния си пробив с гол за 1:0.

Снимка: Getty images

До края на първата част Барса изпитваше доста трудности, а само чудесната намеса на Марк Андре тер Щеген запази разликата от само един гол.

Все пак през вторите 45 минути Барселона заигра доста по-добре и имаше своите шансове за изравняване. Повечето от тях се откриха пред Лионел Меси, който просто нямаше ден, а ударите му бяха спасени от стража Бону.

Реферът също така се отчете с доста странно отсъждане в 75-ата минута, когато реши да свири спорно нарушение в полза на Барса. Повторенията обаче показаха, че дърпането срещу Жорди Алба е по-скоро в наказателното поле, но реферът бе категоричен, че фаул има и той е извън полето.

И така докато Барселона с всички сили опитваше да стигне до равенство и гол на чужда терен, дойде и вторият удар на Севиля.

Пет минути преди края Самуел Умтити се подхлъзна, с което освен, че покри засадата, даде и шанс на Иван Ракитич да навлезе в наказателното поле.

А за опитният хърватски национал и доскорошен играч на Барса, не представляваше никакъв проблем с мощен удар да покачи на 2:0.

Той логично не се зарадва на попадението си, но то коренно променя ситуацията преди реванша между двата тима, а Барселона ще трябва да прави сериозен обрат, за да се добере до финал.