Аржентина продължава в невероятен ритъм да мачка в световните квалификации, като спечели и четвъртия си мач, при това отново без допуснат гол.

Шампионите на планетата спечелиха с 2:0 в Лима срещу Перу, а името на реализатора на двете попадения е най-малката изненада на нощта. Лео Меси вкара за 105-и и 106-и път с националната фланелка, като и двата гола си струва да бъдат видяни. Наглед рутинни завършващи удари с левачката, но... рутинни за стандарта, на който ни е разглезил Меси.

Едва ли щяха да изглеждат такива, ако изпълнителят бе друг.

Трети гол на десетката бе отменен заради засада след намеса на ВАР, като останаха съмнения около решението, тъй като топката май му бе подадена от играч на домакините.

Аржентина е с 12 точки от 4 срещи и 7-0 голова разлика.

А Лео каза след мача, че този отбор няма никакво намерение да спира с трофеите след три поредни в предходните три години (Копа Америка, Финалисима срещу Италия в двубоя между шампионите на Европа и Южна Америка, световната титла).

Новината около аржентинците е, че легендата Анхел ди Мария се отказва след Копа Америка 2024. Крилото обяви решението си часове преди победата в Перу.

Бразилия обаче я закъса.

След 1:1 у дома с Венецуела в събота, селесао бе надигран и победен в Монтевидео от Уругвай - 0:2.

Дарвин Нунес се превърна в герой с гол в края на първото полувреме и асистенция към Николас де ла Крус за второто попадение. Деветката на Ливърпул вкара и в последните секунди за 2:2 в Колумбия преди дни, а уругвайците на Марсело Биелса вече имат 7 точки.

Толкова събра и Бразилия, а там треперенето ще е и за Неймар.

Капитанът бе изнесен с контузия на коляното в добавеното време на първата част, а травмата изглеждаше сериозна.

Друг играч на Ливърпул - Луис Диас, изпусна дузпа за Колумбия в Еквадор 25 минути преди края, а мачът завърши 0:0.

Гол на гостите бе отменен в края при доста спорни обстоятелства, след като ВАР отреди, че е имало игра с ръка някъде в разбъркването пред вратата преди последния шут.

Парагвай надигра Боливия с 1:0, а Венецуела продължава възхода си с 3:0 над гостуващия Чили.