Вечер на драматични развръзки, обрати и "бунт на джуджетата" в европейските квалификации едва не доведоха да катаклизъм и в нашата група G, в която, за съжаление, отдавна България няма никаква роля. Ние сме последни там.

Но Литва, която ни изненада преди дни в София с 2:0, тази вечер не бе далеч от нова сензация. Във Вилнюс домакините поведоха набързо с 2:0 срещу лидера в групата Унгария, като Федор Черних откри, а Пюс Ширвис удвои.

Същият този Ширвис ни вкара два пъти на "Васил Левски".

При този развой, гарниран с 1:1 по същото време в Белград между Сърбия и Черна гора, и четирите отбора (освен България), бяха в играта за първите две места с пълна сила.

Но "маджарите" се вдигнаха. Доминик Собослай върна попадение от дузпа, а Барнабас Варга изравни осем минути преди края. Литовците взеха точка с 2:2, но изпуснаха да направят нещата още по-интересни в групата.

В същото време Сърбия наложи волята си на "Маракана", а Александър Митрович вкара два гола за победата с 3:1. Черногорците също помечтаха, но вече изглежда са далеч от всякакви шансове за класиране.

В групата Унгария води с 14 т. от 6 мача, сърбите имат 13 от 7 срещи, Черна гора е с 8 (6 мача), а Литва има 6 (7). България е с 2 точки от шест мача.

На 16 ноември приемаме Унгария, а Черна гора е домакин на Литва. Три дни по-късно черногорците гостуват в Будапеща, а ние сме гости на Сърбия.

Сан Марино уплаши сериозно Дания, като изравни в 61-вата минута за 1:1 чрез Алесандро Голинучи, който анулира аванса, даден с попадението на Расмус Хьойлунд. Датският реализатор е от Манчестър Юнайтед, а този на домакините играе за Виртус в местното първенство... Неговият точен удар се оказа първи гол за Сан Марино след 16 официални мача, загубени на нула.

И все пак Дания победи с 2:1 - Юсуф Поулсен вкара 20 минути преди края. И има вече 19 точки (от осем мача).

Със същия актив е Словения, победила днес с 1:0 като гост Северна Ирландия (също 8 срещи). А Казахстан, който удари Финландия навън с 2:1, е с 15 (8). Финландия с 12 вече е извън играта.