“Левски” загуби с 0:1 от Пирин (Благоевград) в контролен мач, изигран на стадион “Георги Аспарухов”. Треньорът на столичани Станимир Стоилов заложи на изцяло подмладен състав, в който присъстваха множество юноши на клуба, а като резерви на терена се появиха още няколко надежди от младата гвардия на “сините”.

През първото полувреме и двата отбора имаха по няколко добри възможности, които обаче не се превърнаха в голове.

Единственият гол в съботния следобед на “Герена” бе отебелязан от Венцислав Бенгюзов в 50-ата минута. Това се случи след изпълнение на свободен удар, няколко рикошета и мощен шут на Бенгюзов, попаднал в далечния ъгъл на Пламен Андреев.

След попадението на Пирин домакините можеха да изравнят двадесетина минути преди края, когато Здравко Димитров центрира от ъглов удар, а Георги Александров стреля с глава, но резервата Марио Кирев реагира добре и отби удара в гредата.

“Стана добра контрола. Имахме доста проблеми през седмицата и голяма част от играчите получиха проблеми, така че влязоха много млади. Те показаха желание, видяхме ги и стана полезна проверка. Не е добре, че Левски загуби, но видяхме много млади играчи. Децата се стараят много. На по 15 години е нормално да имаме забележки, тъй като тепърва опитват какво е в мъжкия футбол. Видяхме качествата им и научихме върху какво трябва да работят. Някои от тях трябва доста да наваксват в кондиционно отношение”, коментира Станимир Стоилов след мача.

“Левски” - Пирин 0:1

“Левски”: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Георги Александров, Денис Динев, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Асен Митков, Димитър Костадинов, Любомир Тодоров, Здравко Димитров, Билал Бари  (Александър Божилов, Адриан Райчев, Димитър Андонов, Преслав Бачев, Георги Коричков, Дейвид Михалев, Антоан Стоянов, Васил Димитров, Петър Войнов, Николай Арахангелов)

Пирин: Ник Хенгелман, Ивайло Тодоров, Николай Бодуров, Христофор Хубчев, Христо Петров, Конър Хендерсън, Венцислав Бенгюзов, Спас Георгиев, Иван Тасев, Блеъринд Морина, Станислав Костов.