Тотнъм победи Арсенал с 2:1 в дербито на Северен Лондон.

"Шпорите" успяха да обърнат своя съперник в първото дерби между двата тима на новия стадион на Тотнъм.

За съжаление празните трибуни отнеха от блясъка, който този сбълъск предлага, но пък двата тима традиционно направиха резултатен мач.

Момчетата на Жозе Моуриньо обаче излъгаха своя съперник, като го изпревариха в класирането и сложиха сякаш сложиха край на европейски амбиции на "артилеристите".

Арсенал остана девети с 50 точки, докато Тотнъм е осми с две повече. По всяка вероятност обаче и двата тима ще се претърпят провал в преследването на място в Шампионска лига.

Резултатът в мача откри Александър Лаказет в 16-ата минута. Французинът се възползва от лошо изчистване на противник, открадна топката и с мощен удар успя да отбележи.

Страхотният шут на Лаказет не остави никакъв шанс на стража Юго Лорис.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Само три минути по-късно обаче поредната кошмарна грешка в отбраната на Арсенал през сезона означаваше 1:1.

Колашинац върна лошо към Давид Луис, а Хюн Мин Сон открадна топката и я копна покрая вратаря, за да изравни.

През първата част Тотнъм нацели и гредата след мощен далечен удар на бен Дейвис, но чистите положения липсваха.

Втората част отново премина с наглед по-активна и атакуваща игра от страна на Арсенал, но отбраната на Тотнъм не се пропукваше.

Вероятно това бе и планът на Моуриньо, защото отборът му умело изчакваше своите шансове и с бързите си контраатаки успя да достигне до целта.

Всичко обаче бе решено след статично положение десет минути преди края. Централният бранител Тоби Алдервейрелд бе най-съобразителен при корнер и успя да подари победата на своя тим.