"Левски" завърши 0:0 в първия си мач срещу израелския Апоел (Беер Шева).

"Сините" демонстрираха добра игра в пустинята и имат поводи за оптимизъм преди реванша на "Герена" от третия кръг на Лига на конференциите.

Освен на терена, горещо бе и на трибуните в Израел, където в официалната ложа седна бившият собственик на българския отбор Майкъл Чорни.

Руският бизнесмен с еврейски произход дори се снима с емблематични фигури като Наско Сираков, Емил Велев, Даниел Боримиров и друг бивш собственик - Тодор Батков.

Чорни бе начело на "сините" в края на XX век, като при неговото управление "Левски" спечели 3 титли и 2 Купи на България, но след това бизнесменът бе екстрадиран от България като заплаха за националната сигурност.

Всичко това обаче не му попречи да си пусне снимка във Фейсбук от ложата.

Майкъл Чорни (в средата) се снима с легенди на "Левски" в ложата.

Фейсбук

В първите минути домакините упражниха натиск, но без да застрашат сериозно вратата на българския отбор, който бе подкрепян от около 30 човека на трибуните. Само за 5 минути бяха отправени 3 удара към вратата на "Левски".

В 10 минута дойде и първата голяма опасност пред Пламен Андреев, след като нападател на Апоел се размина на сантиметри от прострелно центриране точно пред голлинията на "сините".

levski.bg

Картинката се запази и до 25 минута, като "Левски" демонстрира по-предпазлива игра, давайки инициативата на съперника.

Пропуск за "Левски"! След точно 30 минути игра Рикардиньо бе изведен на отлична позиция, но ударът му бе отразен от вратаря на Апоел.

В 37 минута треньорът на българския отбор Николай Костов бе принуден да направи принудителна смяна, като контузеният Марин Петков бе заменен от Патрик-Габриел Галчев.

Малко след това пъл Уелтън бе изведен зад гърба на израелската отбрана, но ударът на нападателя мина над гредата. В самия край на полувремето и Патрик-Габриел Галчев пробва мерника си, но не уцели вратата на домакините. Добри минути за "Левски", след които идва и краят на първата част.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с голям пропуск за "Левски". Удар с глава на Роналдо отблизо бе отразен от вратаря на Апоел.

И нещо любопитно. Веднага след това в игра за домакините се появи българин - младокът Йоан Стоянов, който стана вторият нашенец след Георги Пеев, който играе срещу "Левски" в евротурнирите.

До средата на втората част "сините" иззеха инициативата и определено бяха по-добрият отбор на терена.

levski.bg

До края на мача домакините опитаха финален щурм, но "Левски" демонстрира солидна игра в защита.

Нещо повече - удар на Ивелин Попов се отби в бранител на домакините и се отби в горната греда.

Това бе и последната интересна ситуация в мача, който завърши 0:0. Реваншът е след седмица в София.