Българският национал Петко Христов влезе в игра в 55-ата минута за Специя, а отборът му отпадна от турнира за Купата на Италия след дузпи (0:0, 4:5) при гостуването на Сасуоло.

Защитникът се появи на терена, след като не бе играл от юни в мача България - Сърбия (1:1).

Христов имаше травма, върна се в групата на Специя за два мача, но не влезе на игрището. После се появиха усложнения и чак до миналия уикенд 24-годишният юноша на Славия не успяваше да се възстанови.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Сега се завърна под дъжда на стадиона на Сасуоло, включи се за 35 минути от редовното време и за продълженията, в които получи и жълт картон. Не изпълни дузпа след нулевото равенство, а съотборникът му Лука Моро направи пропуска, който струваше отпадането на Специя. За домакините и петте дузпи бяха изпълнени идеално и реализирани.

Така Сасуоло продължава в осминафиналите, където ще гостува на Аталанта.