Новакът ЦСКА 1948 разгроми закотвения на последното място Етър с 5:1 в мач от седмия кръг на Първа лига.

Преди седмица "червените" претъпяха тежко поражение на "Герена" от Левски, което доведе до нови треньорски рокади в тима и наченки на сериозна криза. Обявеният за мениджър Красимир Балъков отново официално водеше отбора, а това очевидно даде резултат.

Играчите на ЦСКА 1948 тушираха съзадалото се напрежение по най-добрия начин, постигайки убедителен успех.

Да, той дойде срещу Етър, който раздиран от проблеми е последен без спечелена точка, но в последнтие два кръга срещу Левски и Локомотив (Пловдив), "болярите" показаха, че могат да затруднят всеки съперник.

Днес това обаче не се случи, а още след 5 минути игра домакините излязоха напред в резултата.

Мартин Камбуров прибави поредно попадения по пътя към рекорда на петър Жеков, като с глава прати топката във вратата, оставен непокрит от "виолетовата" отбрана.

Тоталната доминация на ЦСКА 1948 продължи, като след няколко добри атаки, в 20-ата минтуа се стигна до втори го. Сашо Александров нарпави втората си асистенция, като този път подаде към Денислав Александров, а той от своя страна безкомпромиствно прати топката във вратата.

В 43-ата минута пък младият Георги Русев вкара дебютния си гол в елита, за да оформи класическата преднина на ЦСКА 1948.

Сякаш от нищото, Етър успя да стигне до гол в продъжлението на първата част, когато реферът отсъди дузпа, а Милчо Ангелов я реализира за 1:3.

През втората част доминацията на ЦСКА 1048 продължи, като новакът в елита стигна до редица положения, но реализира само две от тях.

Георги Русев със втори гол и националът Галин Иванов оформиха крайното 5:1. Резултат, който бе най-малкият, с който Етър можеше да отпътува за Велико Търново.

"Болярите" са на дъното на Първа лига без спечелена точка и с незавидната голова разлика от 3:20 след седем кръга.

От своя страна ЦСКА 1948 взе свежа глътка въздух, събирайки девет точки след два успеха и три равенства.