Минаха едва пет кръга от италианската Серия "А", но феновете на Интер вече мечтаят за титлата.

"Нерадзурите" постигнаха пета поредна победа и то срещу Лацио на "Сан Сиро" и изглежда, че Антонио Конте изгради отбор, който ще е боеспособен срещу шампиона Ювентус.

Грандът от Милано в пореден сблъсък показа зрялост и класа, а единственото попадение вкара Данило Д'Амброзио с глава в 23-та минута след центриране на Кристиано Бираги. Голяма заслуга има и вратарят Самир Ханданович, който направи две фантастични спасявания в края на първото полувреме.

Поражението е трето поредно при гостуване за хората на Симоне Индзаги и напрежението в техния лагер се увеличава, най-вече след загубата от Клуж в Лига Европа.

Интер води с две точки на Ювентус, срещу когото ще се изправи в мегасблъсък на 6 октомври. Преди това обаче има тежки гостувания на Сампдория и Барселона.

Считаният за традиционен конкурент за титлата - Наполи, записа тежка загуба от Каляри като домакин с 0:1. Лукас Кастро вгорчи вечерта на Неапол в 87-та минута, а Калиду Кулибали бе изгонен, за да се влоши още повече ситуацията на вицешампиона.

Рома също се провали у дома - 0:2 срещу Аталанта. Дуван Запата и Мартен де Роон вкараха през второто полувреме в дебюта на Крис Смолинг за "вълците".