Пирин изненада Хебър с 2:1 като гост в предпоследен мач от деветия кръг в Първа лига у нас.

Отборът от Благоевград бе твърдо закъсал на последно място с едва една точка от осем изиграни мача преди днешния успех, а сега вече диша по-спокойно.

Победата е първа за сезона за Пирин, но и първа за новия треньор Иво Тренчев, който бе назначен на 31 август и загуби две поредни срещи с по 0:2 - от Арда и Левски.

Голът на триумфа също бе първи - дебютен в елита на 19-годишния полузащитник Мартин Бачев, който вкара след разбъркване в 67-ата минута и оформи крайния резултат.

Преди това Борис Тютюков откри за гостите с хубав нисък удар в 51-вата минута, след като домакините допуснаха да загубят топката в центъра на терена и да бъдат хванати на контраатака.

Хебър доминираше до този момент, имаше няколко изгодни ситуации, но не успя да вкара първия гол в мача.

Все пак домакините изравниха с второто попадение в професионалния футбол на Ник Пенев, сина на треньора-легенда Любослав Пенев. 18-годишният играч реализира след пас отдясно и зарадва не само баща си край страничната линия, а и съотборниците, които тръгнаха да търсят пълен обрат.

Вместо това получиха втори удар от Бачев, а това означава трета поредна загуба за Хебър, който тръгна силно в сезона и се превърна в един от хитовете в него, събирайки 11 точки от първите си 6 срещи.

Пирин вече има 4, като толкова са събрали още Славия и Етър. Тоест - "орлетата" от Благоевград не са сами на дъното и гледат далеч по-уверено към следващите им двубои.