Първо голямо дерби в изданието на Купата на Футболната асоциация за сезона се задава в осминафиналите.

Жребият реши Челси да приеме победителя от преиграването Ливърпул - Шрюзбъри, което идва след 2:2 на стадиона на третодивизионния тим.

Грандът от "Анфийлд" ще играе с отбора си до 19 и 23 години в мача, след като мениджърът Юрген Клоп е решен да пусне в почивка асовете си за двете седмици, фиксирани като зимна пауза от Висшата лига.

И при това обаче, Ливърпул е фаворит да продължи. А срещу Челси, ако се стигне до този двубой, "червените" няма да пуснат на терена децата, това е сигурно.

Другите сблъсъци предлагат по-малко вълнения, като такива може да има при евентуална среща на Дарби с Манчестър Юнайтед. При домакините вече е Уейн Рууни, който може да се изправи срещу бившия си клуб. Дарби обаче първо трябва да преодолее Нортхемптън в преиграване.

Арсенал стигна петия кръг с 2:1 на терена на Борнемут. Още до почивката вкараха Букайо Сака и Еди Нкетиа. Сам Стъридж върна едно попадение в края, но - късно.