Преследвачите на лидерите от град Милано в Серия "А" свършиха работата си в откриващия кръг за годината.

Рома се измъчи, но все пак победи Сампдория с 1:0, с което се доблици на 6 точки от лидера Интер и на 4 от втория Милан, който е и с мач по-малко.

"Вълците" тотално надиграха своя съперник, но правеха пропуск след пропуск, докато отново в герой не се превърна босненският голмайстор Един Джеко. Той донесе успеха на своя тим с гол в 72-ата минута.

По същото време Наполи се развилня насред остров Сардиния, разбивайки местния Каляри с 4:1.

Два гола на поляка Пьотър Желински и по един на Лосано и Инсиние пратиха неаполитанците на четвъртото място в класирането, на осем точки от върха.

Дербито на сензациите през сезона също не разочарова, като Аталатна и Сасуоло спазиха традицията за резултатни мачове.

Доминацията обаче бе изцяло на страната на домакините от Аталанта, които разбиха Сасуоло с 5:1, приближавайки се само на точка от днешния си съперник на шестото място.

Поредна издънка пък допусна отборът на Лацио, който след страхотния милан сезон изглежда ще остане далеч от борбата за Шампионска лига.

"Римските орли" направиха 1:1 като гост на предпоследния в класирането Дженоа.