ЦСКА спечели Вечното дерби с Левски и така затвърди добрата си форма. Победата с 1:0 бе шеста поредна за "червените", докато съперниците им не успяха да спечелят в четвърти пореден двубой. Али Соу реализира единственото попадения в своя мач №100 за клуба, който може да се окаже и последен за него, а в срещата имаше всичко - от пропусната дузпа до червен картон.

Положенията липсваха в първите минути, ако изключим неуспешен опит на Мартин Райнов от Левски да стигне до топката след центриране от фаул, оказвайки се зад защитата в петата минута. ЦСКА от своя страна живна с няколко атаки, които обаче доведоха само до изпълнения на корнер. Последваха няколко добри минути в синьо, като гостите успяваха да пратят топката в наказателното поле на съперника, но там нишката се късаше.

Али Соу се измъкна от защитата в синьо в 19-ата минута и падна след контакт с Николай Михайлов, но вратарят първо игра с топката, така че претенциите на “червените” за дузпа бяха неуместни.

Соу все пак откри резултата още в следващата атака. Гамбиецът пробяга с топката повече от 20 метра, изпревари трима играчи на Левски и стреля над Михайлов, към когото може да има претенции за позиционирането при тази ситуация - 1:0. В 21-ата минута Амос Юга можеше да вкара втори гол, но не уцели топката хубаво от няколко метра. Малко след това Йомов повтори упражнението.

Снимка: Bulphoto

Импулсът при ЦСКА бе очевиден, а Георги Йомов се откъсна сам срещу вратаря в 31-ата минута, но той спаси, а топката се озова в Тиаго, който от своя страна бе фаулиран и падна в наказателното поле, а Никола Попов отсъди дузпа. Съдията за момент се поколеба, но потвърди решението си. Португалецът се нагърби с изпълнението, но стреля в обсега на вратаря, който спаси в 34-атаа мнута.

Играта бе пренесена предимно около наказателното поле на Левски, като положенията за домакините не липсваха за сметка на головете, а първото полувреме завърши така - 1:0.

Левски започна по-настоятелно след подновяването на играта, а в 54-ата минута топката за първи път попадна в очертанията на вратата на Густаво Бусато, макар и с доза шанс. Иванов, който изигра последния си мач за Левски, центрира след двойно подаване с Найденов, топката се отби в защитник на ЦСКА, а Буставо я отби неособено умело, като за негов късмет Антов успя да изпревари Робърта и да изчисти.

Последва преса на ЦСКА, като в следващите десетина минути най-интересното бяха неуспешни шутове отдалеч на Юга и Робърта. “Сините” сякаш се примираха, че не могат да се надиграват с противника, разчитайки предимно на контраатаки, а при поредната такава Паулиньо бе фаулиран, донасяйки четвърти жълт картон за защитата на домакините в 68-ата минута.

Три по-късно Йомов изскочи сам срещу Михайлов, който обаче излезе навреме и предотврати нещо по-сериозно. След още три минути Амос Юга, който вече имаше жълт картон, бе изгонен за ритник без топка срещу Робърта, като действието му преспокойно може да бъде описано като безумно. Юга можеше да бъде изгонен още преди почивката, отново при ситуация без топка, но тогава бе пощаден.

С човек повече левскарите за първи път тази вечер се настаниха за по-дълго време в половината на съперника, но не успяваха да създадат нещо повече отвъд преимуществото си във владението на топката. В последните пет минути Славиша Стоянович хвърли всичко в атака, след като пусна Валери Божинов и Насиру Мохамед за сметка на Ивайло Найденов и Алекс Петков.

В 93-ата минута Густаво Бусато направи ключово спасяване, след като спаси удар с глава на резервата Мохамед, като това бе и последното действие в днешния двубой, в който домакините изиграха последните двадесетина минути с намален състав.