Серията на Арсенал от седем мача без загуба в Премиър лийг най-сетне приключи. Лондочани загубиха гостуването си на Уулвърхемптън на "Молиню" с 1:2, след като в един момент от двубоя останаха с девет души след два директни червени картона - един за Давид Луиш преди почивката и един за вратаря Бернд Лено около четвърт час преди края на двубоя.

Никола Пепе откри за гостите в 32-ата минута, след като се справи с двама играчи на “вълците” в наказателното поле и шутира неспасяемо с десния крак в далечния ъгъл на Лено. Преди това гол на Букайо Сака бе отменен заради засада.

В последната минута на първото полувреме Давид Луиш бе изгонен, след като макар и неволно събори откъсващия се сам срещу вратаря Уилиан Жозе. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Рубен Невеш за 1:1. Първоначално контакт между двамата не се видя, но повторенията показаха, че Луиш закача Жозе с коляно.

Обратът за Уулвс бе осъществен в 49-ата минута, когато Жоаo Моутиньо отбеляза втори гол, който със сигурност ще бъде повтарян дълго време - с изключителен шут от над 30 метра разстояние за 2:1. В 72-ата минута пък Бернд Лено също бе изгонен, след като изчисти дълга топка извън наказателното поле, но при ситуацията игра с ръка.

За Арсенал това бе първа загуба от 19 декември насам, докато Уулвърхемптън спечели за първи път от 15 декември, когато победи друг лондонски тим, при това отново с 2:1 - Челси. Футболистите на Нуно Еспирито Санто най-сетне сложиха край на поредицата си от осем последовтелни мача без победа.

В другата ранна среща Шефийлд Юнайтед надви Уест Бромич с 2:1.