Реал Мадрид допусна първата си загуба от началото на сезона в испанската Ла Лига след 1:2 при гостуването си на Еспаньол в осмия кръг.

"Белия балет" се намираше в добра форма от седем поредни мача без поражението и бе едноличен лидер в класирането, но вече дели тази позиция с градския съперник Атлетико.

Еспаньол изигра силно първо полувреме, в което поведе в резултата, а през второто вкара още веднъж. Гол на Бензема не стигна на гостите да постигнат обрат

Загубата е втора поредна за Реал във всички турнири след шокиращото поражение от Шериф (Тираспол) в Шампионска лига.

Домакините откриха резултата чрез Раул де Томас в 17-ата минута. Де Томас получи подаване от Адриан Ембарда и не загуби време, за да прати топката в десния ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Еспаньол удвои аванса си след точно час игра, когато самостоятелен пробив на бранителя Алейш Видал завърши с попадение за 2:0 за "синьо-белите".

Чак в последния половин час Реал Мадрид се "събуди". В 68-мата минута гол на Карим Бензема бе отменен заради засада.

Три минути по-късно нападателят на Реал отново прати топката във вратата на Диего Лопес, като този път голът бе зачетен за 1:2.

В 84-тата минута още един гол на Реал бе отменен заради засада, като този път в нередовно положение бе Еден Азар.

Въпреки загубата Реал остава начело в класирането на Ла Лига със 17 точки, колкото има и шампионът Атлетико Мадрид. Еспаньол е 12-о място с 9 точки.

В друг мач от кръга Елче победи Селта като домакин с 1:0.