Реал (Мадрид) победи с 3:1 Ейбар при гостуването си от 14-ия кръг в Ла Лига и се изкачи на втората позиция в таблицата.

"Белия балет" убеди в превъзходството си и стигна до успеха с ранни голове на Карим Бензема и Лука Модрич, както и късен на Лукас Васкес в добавеното време. За баските точен бе Кике в средата на първото полувреме.

Кралете за четвърти пореден път победиха този съперник и така се изравниха с лидера Атлетико Мадрид с по 29 точки, но с условието, че хората на Диего Симеоне имат цели два мача в аванс.

Резултът на "Ипуруа" бе открит от Карим Бензема в шестата минута след страхотно извеждащо подаване на Родриго.

В 13-ата минута френският нападател се възползва от грешка на бранител и центрира остро към Лука Модрич, който с едно докосване прати топката неспасяемо във вратата за 2:0.

Ейбар обаче създаде главоболия на съперника в 28-ата минута, когато Кике стана автор на най-красивото попадение в мача. Със страхотен фалцов шут зад наказателното поле той реализира за 1:2.

Реал се защитаваше уверено през втората част и освен това направи пропуски чрез Родриго и резервата Марко Асенсио. Все пак в 92-ата минута стигна до своя момент. Лукас Васкес беше изведен зад защитата от Бензема и реализира с прецизен удар по земя от малък ъгъл.

Така Реал победи за четвърти пореден път в шампионата и окончателно изгони напрежението около своя наставник Зинедин Зидан, който само преди седмици беше спряган за изгонване.