Лидерът в класирането на италианската Серия "А" - Интер, постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Парма в 25-ия кръг.

Домакините, въпреки че са предпоследни в класирането и нямат победа от края на ноември, дадоха голям отпор на "нерадзурите", които трябваше да се потруднят доста за успеха си.

В герой за отбора на Антонио Конте се превърна Алексис Санчес, който вкара двете попадения за своите през второто полувреме, а добър мач вече по традиция изигра и партньорът му в атака Ромелу Лукаку.

Първият добър шанс се откри пред домакините, но Самир Ханданович направи добро спасяване след удар с глава.

В 38-ата минута Ромелу Лукаку се озова очи в очи с вратаря, но ударът му по земя бе париран. В ркая на полувремето нападателят пропусна и с глава.

По-интересните моменти дойдоха през второто полувреме. В 54-ата минута Алексис Санчес откри резултата със силен удар, който бе спасен, но топката продължи летежа си към вратата преди да бъде изчистена от защитник. Технологията показа, че е минала с цялата си обиколка.

В 62-ата минута Алексис вкара втория си гол след бърза контраатака, в която почти цялата работа свърши Лукаку, който пробяга половината терен преди да му асистира.

В 71-ата минута Парма върна едно попадение. Бразилецът Ернани вкара от воле след центриране на Джузепе Пецела. Домакините опитаха да изравнят до края, но нямаха достатъчно изгодни ситуации пред себе си.

С победата си Интер вече има чиста преднина от шест точки на върха спрямо градския съперник Милан - 59 срещу 53. Парма е предпоследен с 15 точки, на шест от спасителния бряг.