Националният тим на САЩ се класира за полуфиналите на Голд Къп - континенталната надпревара на Северна Америка.

Това обаче се случи доста по-трудно от очакваното, с минимална победа 1:0 над изненада в турнира Кюрасао.

Очакваше се домакинът САЩ, който спечели групата си с 11 вкарани и нито един допуснат гол, да постигне разгромна победа над скромния си съперник.

Това обаче не се случи, а момчетата от бившата холандска колония дори надиграваха американците в доста периоди от мача.

Най-трудните минути за играчите на Кюрасао бяха пътвите 30. Може би  историческия за тима мач, доста по-силният съперник и 70-хилядният "Линкълн Фийлд" във Филаделфия, където половината население на родината им може да се побере, притесниха отбора.

САЩ имаше няколко отлични положения, а в 28-ата минута Кристиян Пулишич качи топката на главата на Уестън Макени, който я прати във вратата.

Постепенно Кюрасао изравни играта, дори имаше няколко отлични положения, но ударите на играчите в сини екипи не намираха целта.

Кюрасао дори завърши мача с повече удари и по-голямо владение на топката от САЩ, но това нямаше никакво значение, защото американците удържаха преднината и вече мислят за полуфиналите.

Там техен съперник ще е тимът на Ямайка, който победи Панама с 1:0 и ще търси трети пореден финал на Голд Къп.

В другия полуфинален мач един срещу друг се изправят отборите на Мексико и Хаити.