Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след победа с 3:1 на реванша срещу Аталанта на стадион "Алфредо ди Стефано".

"Белия балет" продължава напред с общ резултат 4:1, а Зинедин Зидан ще е доволен от нивото, което показаха неговите възпитаници. Този път те бяха с Карим Бензема в редиците си и се видя колко голяма разлика прави френския нападател, но и колко зависим е отборът от него.

Бензема вкара едно от попаденията, а също така точни бяха Серхио Рамос от дузпа и Марко Асенсио. За италианците точен бе Луис Муриел . Така Реал прекъсна негативната си серия от две поредни отпадания на осминафинал.

Първата добра възможност в мача се откри пред Аталанта в третата минута, когато Робин Госенс засече центриране, но топката бе много лесна за Куртоа.

Последваха удари на сметката на двата отбора, които бяха блокирани с героични намеси на защитниците. Темпото отиваше на мач от такъв калибър, но и отбраните също.

Реал откри резултата, вкарвайки гола на успокоението в 34-ата минута. Вратарят Спортиело подари топката на Лука Модрич, който реагира бързо и подаде на Бензема. Нападателят веднага отклони и прати топката по земя във вратата за 1:0.

В 52-ата минута Реал по чудо не стигна до втори гол. Винисиус направи бразилски рейт между защитниците на Аталанта и когато трябваше да направи най-лесното, пропусна с удар покрай вратата.

В 58-ата минута поредният пробив на Винисиус донесе дузпа на домакините, след като той бе препънат от Рафаел Толой. От бялата точка Серхио Рамос не пропусна да донесе солиден аванс на своите.

Малко след това Аталатна получи един от най-добрите си шансове. Резервата Даниел Запата получи в наказателното поле, обърна се и стреля, но Тибо Куртоа спаси с крак.

В 83-ата минута Луис Муриел стана автор на най-красивото изпълнение в мача. Той вкара по прекрасен начин от пряк свободен удар и намали изоставането на своя отбор - 1:2.

Радостта на италианците обаче бе само за няколко секунди. В ответната атака Лукас Васкес проби от десния фланг и подаде на Марко Асенсио, който пък по земя прати топката в близкия ъгъл на Спортиело за 3:1.