Етър и Славия, два знакови за българския футбол клуба, ще играят за оставане в родния елит. Те взеха по точка след 1:1 във Велико Търново в последния си мач от редовния сезон на първенството, а този изход на мача отреди, че и двата тима остават под чертата и ще бъдат част от последната четворка на класирането - борещите се за оцеляване в плейофите.

Мачът в старата столица бе истинска битка, особено през второто полувреме, когато паднаха и двата гола, отредили съдбата на съперниците днес. Вторият от тях, отбелязан от Димитър Рангелов, бе истински шедьовър, украсил случилото се днес.

При победа и Етър, и Славия щяха да имат шанс да се спасят директно, но това не се случи.

Двата отбора получиха по един свободен удар на добра позиция  - първо Радослав Кирилов стреля покрай вратата от фаул в 26-ата минута, а след това шут от сходна позиция на Симеон Мечев мина над гредата четвърт час по-късно.

Пет минути преди края на първата част “болярите” имаха претенции за дузпа, след като Мезу влезе в наказателното поле с Емил Виячки до себе си и падна, но съдията всъщност отсъди игра с ръка на габонския нападател на домакините.

Снимка: БТА

Мезу уцели греда в 53-ата минута, след като засече центриране на Алдаир, а две минути след това Емил Стоев от гостите също разтърси рамката на вратата с мощен изстрел.

Резeрвата Милчо Ангелов вдигна на крака феновете по трибуните на стадион “Ивайло” само пет минути след появата си на терена. Алдаир проби по левия фланг и пусна пас по земя, който бе засечен от Ангелов от едва няколко метра за 1:0. В 81-ата минута Кольо Сатнев пробяга около 40 метра, но се засуети и вместо да подаде на намиращия се вдясно от него съотборник, реши да играе сам и сбърка - Светослав Вуцов се хвърли в краката му и улови топката.

Етър се виждаше като победител, но в добавеното време на мача Димитър Рангелов изравни резултата. Ветеранът отбеляза красив гол със странична ножица, с който отне трите точки на домакините и остави и двата отбора под десетото място в класирането.