Славия победи с 2:0 Ботев (Враца) и поведе колоната в последната четворка на класирането, където са борещите се за оставане в елита.

Калоян Кръстев вкара първия гол след по-малко от четвърт час игра. Младият нападател се възползва от неразбирателство в защитата на врачани и след центриране на Питър Макрилос вкара с глава от няколко метра разстояние.

При първата опасност пред вратата на “белите” гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена, а Чавдар Ивайлов дори получи жълт картон за симулация.

Дузпа в мача все пак имаше, но тя бе за Славия, само седем минути след началото на второто полувреме. Ивайлов отново бе замесен в ситуацията, като бе изгонен за задържане срещу Радослав Кирилов. Асистиралият за първия гол Макрилос се нае да изпълни и вкара, но съдията нареди ново изпълнение заради влизане на играчи в наказателното поле.

При повторния си удар австралиецът не успя да реализира, а Дамян Дамянов спаси.

Той все пак се реваншира по-късно в мача. В 82-ата минута Макрилос реализира петия си гол за сезона след добавка на празна врата след шут на Кирилов - 2:0.

Столичани са единадесети с 27 точки, докато Ботев е дванадесети с две по-малко.