Световният шампион Франция направи втора поредна грешка в квалификациите за Мондиал 2022. След като преди няколко дни "петлите" не успяха да победят у дома Босна и Херцеговина, сега те сториха същото и при гостуването си на Украйна в Киев, откъдето си тръгнаха само с точка след 1:1.

Двата гола паднаха в края на първото полувреме и в началото на втората част.

Никола Шапаренко откри в 44-ата минута след центриране отляво на Роман Яремчук, като с удара си не остави никакви шансове на Юго Лорис - 1:0 за домакините.

Французите отговориха пет минути след подновяването на играта, като в 50-ата Антони Марсиал изравни от няколко метра. Това се случи след центриране на Дюбоа и отклоняване на топката от страна на Адриен Рабио - 1:1.

Французите остават начело в групата с 9 точки, докато Украйна и Финландия ги следват с еднакъв актив от по 5.

Междувременно Израел записа третата си победа в пет мача в група F, след като разби у дома Австрия с 5:2.

Манор Соломон, Мунас Дабур и Еран Захави дадоха на домакините преднина от 3:0 до 33-ата минута, а Кристоф Баумгартнер върна едно попадение за австрийците три минути преди почивката.

Марко Арнаутович направи 3:2 в 55-ата минута, но Шон Вайсман в 59-ата и отново Захави в последната минута узакониха израелския триумф.

Израел е на второ място в групата с 10 точки, докато лидер е Дания с 15, а пък Австрия е на едва четвърта позиция с 8 точки.

Резултати от останалите мачове:

Група А: Ирландия - Азербайджан 1:1, Сърбия - Люксембург 4:1

Група D: Финландия - Казахстан 1:0, Украйна - Франция 1:1

Група F: Фарьорски острови - Дания 0:1, Израел - Австрия 5:2, Шотландия - Молдова 1:0

Група G: Латвия - Норвегия 0:2, Гибралтар - Турция 0:3, Нидерландия - Черна гора 4:0

Група H: Кипър - Русия 0:2, Словения - Малта 1:0, Словакия - Хърватия 0:1