Саутхемптън победи Тотнъм с 1:0 на "Сейнт Мерис" в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Отборът на Жозе Моуриньо изигра може би най-слабия си мач откакто португалецът пое селекцията и показа немощ в атака, каквато не личеше през последните седмици.

Португалецът записа четвърто поражение начело на "шпорите" след тези от Манчестър Юнайтед (0:2), Байерн Мюнхен (1:3) и Челси (0:2).

"Светците", които загубиха с 0:9 от Лестър на този стадион, изигра силен мач в отбрана и стигнаха до попадение на голмайстора си Дани Ингс в 18-ата минута, което се оказа едиственото в мача.

Нападателят се възползва от много добра асистенция на Джак Стивънс и прехвърли топката над главата на нищо неподозиращия Тоби Алдервейрелд преди да реализира сам срещу Газанига.

В началото на втората част Саутхемптън трябваше да получи дузпа за игра с ръка на белгиеца, но изненадващо такава и след ВАР не бе отсъдена. "Шпорите" се втурнаха в атака да търсят изравнителен гол, но така и не успяха да пробият отбраната на съперика.

В друг мач, който се игра по същото време, Лестър отнесе като гост Нюкасъл с 3:0 след голове на Айозе Перес, Джеймс Мадисън и Хамза Чадури. Така "лисиците" затвърдиха второто си място и ще останат на него след края на кръга.

Уотфорд победи вкъщи Уулвърхямптън с 2:1, а точни бяха Жерар Деулофеу и Абдулай Дукуре. За "вълците" се разписа Педро Нето.