Царско село е сам на върха в първенството на България поне за няколко часа, след като направи 0:0 у дома срещу новака ЦСКА 1948. Ремито стигна за това отборът на треньора Любослав Пенев да остане непобеден и да има вече 8 точки. ЦСКА е втори със 7 т.

Толкова може да събере и Берое, ако по-късно довечера бие у дома Ботев (Вр).

Да описваме събитията в тези 90 минути ще е много голямо усилие да направим скучна и вашата петъчна вечер.

Двата отбора се вкопчиха в битка на сигурността, като малко положения за гол нямаше до 79-ата минута. Тогава Мартин Камбуров можеше да вкара с глава, но не уцели вратата от няколко метра.

Тимът на Пенев затвърди добрите впечатления поне като организация, създадени в първите три кръга. Царско село не просто е лидер, а още не е допуснал гол във вратата си.

Новакът пък се мъчи вече близо 300 минути - три пълни мача и 60 минути от първия кръг минаха, откакто съставът на треньора Красимир Балъков отбеляза попадение. Той е с 3 т. и остава 11-и в класирането.