Отборът на Царско село победи Арда с 1:0 и постигна първи успех в първенството от месец април насам.

По ирония на съдбата, именно Арда бе победен като с 4:0 в мача, който осигури спасението на "царете" през миналия сезон, преди да последват 10 поредни мача без успех.

Три от тези двубои бяха през настоящия сезон, но Царско село в крайна сметка съумя да спечели този мач, съответно и трите точки.

Така клубът събра актив от 4 пункта и изпревари днешния си сперник, който има три точки, но и два мача по-малко, отложени заради европейското участие на кърджалийци.

Решителният двубой в този сблъсък дойде малко преди 50-ата минута, когато Васил Шопов отбеляза впечатляващ гол, оказал се и победен за Царско село.

Атакуващия халф успя да засече центрирата към него тока с външната част на ходилото си, с което изненада цялата отбрана, а и вратаря на Арда.

Иначе първото полувреме на комплкеса край столичното Околовръстно шосе бе доста скучно, докато освен гола, през втората част, Арда бе пълен господар.

Натискът на гостите обаче така и не им донесе точката, която те може би заслужаваха.

Редица пропуски, както и няколко чудесни спасявания Янко Георгиев спасиха вратата на Царско село и донесоха това ценно 1:0, прибавило три точки към актива на столичния тим.