Левски за четвърта поредна година загуби първия си мач от сезона в българското футболно първенство, като този път отстъпи с 1:2 при домакинството си на ЦСКА 1948.

"Червените" победиха "сините" и в началото на миналия сезон, но този път триумфът бе още по-значим, тъй като дойде на "Георги Аспарухов.

Мачът бе официален дебют на новия наставник на Левски Николай Костов, който в случая бе надигран от младия Атанас Рибарски. Като цяло Левски не успява да победи ЦСКА 1948 в четвърти пореден мач.

Кошмарната серия на "сините" в първи кръг започна през сезон 2020/21 година със загуба от Берое. Година по-късно дойде такава от Славия преди да дойдат двете от ЦСКА 1948.

Снимка: Bulphoto

"Червените" днес стигнаха до успеха чрез обрат, който беше завършен с гол на централния защитник Елитон в 80-ата минута. И трите гола в мача бяха бразилски, като преди това Уелтън откри за "сините", а Педриньо от дузпа изравни за "червените".

Часовете преди и по време на днешния двубой бяха белязани от протеста на някои от феновете срещу мажоритарния собственик на "сините" Наско Сираков. По-рано през деня пред съоръжението бе изписан надпис "Раев вън", а на самия стадион имаше няколко транспаранти, призоваващи за оставката му. Още след първия съдийски сигнал започнаха скандирания "оставка", но голяма част от феновете ги освиркаха, което показа поляризацията сред привържениците. По-рано през седмицата две от големите фенски организации на Левски официално обявиха, че започват протест срещу Наско Сираков. Това са "Сдружение "Левски на Левскарите" и "Националният клуб на привържениците на Левски".

Първото полувреме на "Герена" бе интересно. Започна със здрава битка в центъра на терена, но резултатът спонтанно бе открит в 32-ата минута. Уелтън направи супер пробив от левия фланг и намери сънародника си Рикардиньо, който с удар по земя не сгреши сам срещу вратаря.

Радостта на "сините" обаче бе за пет минути, тъй като в 37-ата ЦСКА 1948 получи дузпа. При едно центриране към наказателното поле голмайсторът Рикардиньо фаулира Симеон Петров и не му позволи да играе с топката от чиста позиция. Радослав Гидженов посочи бялата точка, а решението бе потвърдено след дълго гледане на ВАР. Дузпата реализира друг бразилец в мача - Педриньо.

В края на полувремето Левски натисна и имаше двоен шанс да поведе отново. Първо Асен Митков стреля, за да се стигне до хубаво спасяване на Даниел Наумов, а след това Уелтън направи много неточна добавка.

Левски започна активно втората част, като само две минути след началото й Роналдо успя да намери Уелтън, а неговият изстрел бе блокиран, въпреки че Даниел Наумов не бе на вратата си.

След това "сините" продължиха да се настаняват в половината на съперника, но без особени опасности. Играта се накъса с нарушения и смени

ЦСКА 1948 бе близо до второ попадение в 80-ата минута, когато след центриране от фаул Симеон Петров стреля опасно с глава, но Пламен Андреев направи супер спасяване. При последвалия корнер прошка нямаше. Бирсент Карагерен центрира, а високият Елитон насочи топката неспасяемо в обратния ъгъл с глава.

В добавеното време Левски натисна и най-добрият шанс се откри пред Илиян Стефанов, но той не успя да овладее трудна топка на чиста позиция.