ЦСКА успя да запише победа в първенството след повече от месец неуспешни резултати.

"Червените" безпроблемно разгромиха последния в класирането Монтана с 6:0, което е и най-убедителният успех за тима през сезона. Това бе първият мач с вкарани шест гола в първенстовто за ЦСКА от декември 2017-а, когато със същия резултат бе победен Берое.

ЦСКА бе в серия от две загуби и равенство, като последната победа дойде на 14 март, отново срещу последния тим в класирането, който по това време бе Етър.

Днес столичният гранд нямаше абсолютно никакви трудности, като дори успя да спести доста сили преди неделното вечно дерби срещу Левски.

Закъсалият на дъното Монтана излезе с единствената цел да се отбранява и може би да чака нулево равенство, като планът им се провали след само 12 минути игра. Тогава централния бранител Мено Кох откри резултата след центриране от корнер, вкарвайки първото си попадение с "червения" екип.

От този момент до края просто за всички бе видимо, че ЦСКА ще спечели мача, като дори ще го направи със солиден резултат.

"Червените" играха доста освободено, като създаваха шанс след шанс, а на моменти оставяха впечатление, че дори не дават максимума от своите сили.

За 90 минути Монтана така и не направи нищо в атака, като не отправи точен удар, а само няколко безопасни и доста неточни удари.

До края на първата част Тибо Вион покачи на комфортното 2:0, след като мощният му шут се удари в тялото на бранител и подлъга вратаря Макенджиев.

През втората част абсолютно нищо на терена не се промени. Още в самото начало Греъм Кери направи преднината на ЦСКА класическа, а след това последваха още пропуски и удар в гредата.

В 75-ата минута се стигна и до четвърти гол, когато другият нидерландски централен бранител - Юрген Матей, също с глава успя да се разпише в мача.

Крайният резултат бе оформен от Жорди Кайседо, който се появи от резервната скамейка и набързо вкара два гола. Минута преди края той вкара дузпа, която сам си изработи, а с полседното отиграване в мача успя д а оформи крайното 6:0.

Така ЦСКА си върна загубеното вчера трето място, като събра 47 точки. Шест кръг преди края обаче те са с 11 по-малко от тези на Лудогорец, който е и с мач по-малко.

Монтана от своя страна остава на дъното в класирането, като вече загуби и математическите си шансове да се пребори за спасителната 10-ата позиция преди плейофите. Клубът от Северозапада ще остане в последната четворка, като на този етап изглежда ще трябва да се бори с Етър, Славия и Ботев (Враца) за своето спасение.