ЦСКА направи грешна стъпка при подновяването на българския футболен шампионат и завърши 1:1 при гостуването си на Локомотив София на стадион "Васил Левски".

Срещата бе отложена от четвъртия кръг на миналия полусезон, но даваше добра възможност на Стойчо Младенов и компания да съкрати разликата от лидера Лудогорец отново на две точки. Вместо това "червените" могат да се чувстват късметлии, че не загубиха, защото "железничарите" направиха сериозни пропуски през второто полувреме и като цяло играха много силно.

Двете попадения паднаха в началото на мача и дойдоха след прехвърлящи удари от Симеон Славчев и Георги Йомов. В края на мача Локомотив остана с човек по-малко заради червен картон на Селсо Рапосо. Като цяло двубоят беше много атрактивен и с опасни ситуации пред двете врати.

Равенството означава, че ЦСКА е с 41 точки, на четири зад Лудогорец. Локомотив остава 12-и с 19 точки, колкото има и Ботев (Враца). Следващата седмица тимът на Иван Колев гостува на Пирин, а този на Стойчо Младенов гостува на Славия.

Снимка: Bulphoto

В началото на мача двата отбора направиха по един пропуск заради добри излизания на вратарите, но в 15-ата минута Локомотив поведе. Доскорошният играч на

Левски Симеон Славчевс се разписа с техничен прехвърлящ удар, след като този път Густаво Бусато излезе много неразчетено. Голяма роля имаше и перфектната асистенция на играч №1 в Локомотив от предишния полусезон Октавио.

В 20-ата минута ЦСКА върна жеста на съперника с почти идентичен гол. Георги Йомов прехвърли вратаря на символичните домакини Александър Любенов, като този път впечатляващата асистенция бе на Амос Юга.

В края на полувремето "червените" имаха шанс да стигнат до пълен обрат, когато Йомов отново свърши добра работа и подаде на Жеферсон, а фалцовият удар на защитника мина покрай вратата. В ответната атака на другата врата Октавио направи огромен пропуск сам срещу вратаря Бусато, пращайки топката в аут.

В 53-ата минута ЦСКА направи първата си опасна атака за полувремето. Жорди Кайседо изведе Йомов зад защитата и крилото стреля силно, но право в ръцете на Любенов, който изби в корнер. Локомотив и този път отвърна с много добра атака. Димитър Митков подаде на Виржил Пинсон, който стреля покрай вратата на Бусато.

В 65-ата минута Пинсон имаше нов много изгоден шанс да донесе аванс на "железничарите". Той финтира Иван Турицов и стреля силно, този път над рамката на врата.

Три минути по-късно Локомотив отново по чудо не вкара. Густаво Бусато направи изумително спасяване след удар с глава на Славчев, който дойде след центриране на Александър Александров. В ситуацията Бусато дори изби топката в гредата и след това тя се върна при него.

В 84-ата минута Жорди Кайседо поиска дузпа за действие на Владимир Семерджиев, но подобно отсъждане щеше да е много пресилено. "Червените" просто се затрудняваха да стигнат до чисто голово положение. Секунди по-късно Локомотив остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Селсо Рапосо, който спря опасен пробив на Бисмарк Чарлс.

В 92-ата минута Бисмарк Чарлс получи златен шанс да донесе победата за гостите, но не уцели добре топката от чиста позиция.