Аталанта бе на секунди от трета поредна победа над Ювентус в Серия "А", но срещата между двата отбора в Бергамо от 25-ия кръг завърши при 1:1.

"Богинята" можеше да изпревари своя съперник в класирането след супер гол на Руслан Малиновски в 76-ата минута, но в 92-ата Данило изравни след центриране от корнер.

Домакините на Джанпиеро Гасперини имат много поводи да съжаляват, тъй като направи не малко пропуски, включително и удариха греда малко преди края на редовното време. Равенството ги оставя на петата позиция с 44 точки и мач по-малко спрямо четвъртия Юве, който е с 46 точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ >>>

Новото попълнение на гостите Душан Влахович показа качествата си още в третата минута, когато отправи красив фалцов удар под гредата, но Марко Спортиело направи впечатляващо спасяване.

Вторият много изгоден шанс дойде в 14-ата минута, когато Уестн Маккени пусна хубав пас към Пауло Дибала и той проби от фланга преди да стреля опасно покрай вратата.

Една от най-добрите възможности пред Аталанта се откри в 25-ата минута, когато Луис Муриел центрира, Берат Джимсити отклони с глава и от много изгодна позиция Мартин Де Роон не уцели топката добре, за да я прати в аут.

В 31-ата минута Аталанта по чудо не вкара. Войчех Шчесни излезе по ужасяващ начин и позволи на Луис Муриел да бие на празна врата, но изстрелът бе твърде слаб и неточен. Домакините имаха претенции за червен картон на полския страж, но такъв не бе отсъден. Малко след това и "бианконерите" имаха същите претенции за грубо нарушение на Ханс Хатебур.

В края на полувремето бергамаските натиснаха, но на няколко пъти бившият играч на Челси и Сасуоло Жереми Бога взе грешни решения.

В началото на втората част двамата вратари направиха по едно страхотно спасяване. Първо Шчесни парира шут на Де Роон, а на другата врата Спортиело за втори път се прояви след изстрел на Влахович.

Моментът за Аталанта заслужено дойде в 76-ата минута. Влезлият като резерва Руслам Малиновски отправи страховит удар след късо изпълнение на пряк свободен удар.

В 84-ата минута домакините можеше да решат двубоя, но Хатебур нацели гредата с воле след центриране на Малиновски.

Юве обаче показа дух и изравни в допълнителното време. Пауло Дибала центрира от корнер и Данило отклони неспасяемо с глава за 1:1.