Арсенал стартира по чудесен начин новата година, побеждавайки Фулъм с 4:1 в лондонско дерби.

"Артилеристите" успяха да се реваншират частично пред своите фенове за загубата с 1:5 от Ливъпрул преди няколко дни и се доближиха само на две точки от четвъртия Челси, но "сините" са и с мач по-малко.

Домакините имаха тотално превъзходство през целия мач, а резултатът бе открит от Гранит Джака след 25 минути игра, когато швейцарският национал се възползва от ужасяваща грешка в отбраната на Фулъм.

След няколко сериозни пропуска на играчите на Арсенал, Александър Лаказет успя да удвои в 55-ата минута.

Фулъм обаче не се предаде и се върна в мача с гол на Абубакара Камара.

Силите на момчетата на Клаудио Раниеро обаче не стигнаха за нищо повече.

Попадения на Арън Рамзи и Пиер-Емерик Обамеянг окончателно убиха интригата и подпечатаха убедителния успех на Арсенал.