Украинският вратар Андрий Лунин спаси дузпа и измъкна Реал (Мадрид) при гостуването на Кадис. Домакините, които се борят за оставане в елита, все пак отмъкнаха точка от битката си с шампионите - 1:1, като имаха реален шанс да спечелят мача.

“Белите” излязоха с експериментален състав, в който Лунин започна вместо Тибо Куртоа. За украинската резерва това бе едва втори мач като титуляр в Ла Лига през сезона, а освен него в стартовите единадесет попаднаха Хесус Вайехо, Феде Валверде, както и Лукас Васке в роялта на ляв бек.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Мариано Диас откри още в петата минута, когато прекрасен пробив на Родриго отляво завърши с асистенция към Мариано Диас за 1:0. Рубен Собрино изравни с красив гол в 37-ата минута, когато от границата на наказателното поле прати топката точно под гредата на Лунин - 1:1.

В 60-ата минута домакините получиха дузпа, която обаче бе спасена от украинския страж, отразил изпълнението на Алваро Негредо. Така кръг преди края Кадис е точно над зоната на изпадащите с равен брой точки с първия тим под чертата - Майорка (36).

Барселона пък не успя да вкара при гостуването си на Хетафе, като нулевото равенство в покрайнините на Мадрид осигури на домаините място в Ла Лига и през следващия сезон.

Късен гол на Юсеф Ен-Несири пък гарантира на Севиля място в Шампионската лига. Нападателят изравни за 1:1 срещу Атлетико (Мадрид), след като Хосе Хименес бе открил за домакините.

Алавес и Леванте пък вече са сигурни изпадащи.