Ювентус постигна очакван и рутинен успех с 4:0 над Емполи, в дните преди може би най-тежкия си тест за сезона.

"Бианконерите", които имаха ужасно начало на сезона и са на прага на отпадане от Шампионска лига, мислят само и единствено за предстоящото гостуване на Бенфика, в което всичко различно от успех ще означава край на участието им в най-силния клубен турнир.

Именно заради това бе важно днес всички в Юве да запазят концентрация и да изиграят мача срещу Емполи на добро ниво или поне на такова, че да успеят да спечелят трите точки.

Задачата на тима бе подпомогната от ранното попадение, което Мойс Кийн вкара още в осмата минута.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

То успокои домакините, дори повече от нужното, защото до края на полувремето Емполи бе доста активен и имаше немалко шансове да се върне в двубоя.

С началото на втората част обаче гол на Уестън Макени за 2:0 сякаш уби надеждите на гостите, а Адриен Рабио с още две попадения в последните 10 минути направи резултата 4:0 и върна усмивките на "Ювентъс Стейдиъм".

Успехът временно прати "бианконерите" на седмото място в Серия "А" с 19 точки от 11 кръга, а сега вече всички мисли ще са насочени към вторник и решителната битка в Лисабон.