Стивън Джерард и Рейнджърс спечелиха титлата в Шотландия след дълго чакане, продължило десет години, но мечтата им за дубъл бе отнета. Тимът от Глазгоу отпадна в четвъртфиналите на втората по значимост надпревара в местниq футбол.

Сейнт Джонстън изхвърли “сините” след изпълнение на дузпи, при това насред легендарния им стадион “Айброкс”. Двата тима си вкараха по един гол в последните минути на продълженията, след като редовното време завърши 0:0.

Джеймс Таверние откри за домакините в 117-ата минута, а гостите от Сейнт Джонстън наесоха своя удар във финалните секунди - в 122-ата минута Кейн, но не Хари, а Крис изравни резултата след асистенция на вратаря Зандър Кларк.

Стражът се оказа в центъра на събитията и при дузпите, където спаси изстрелите на Кемар Рууфи и Таверние, за да прати отбора си в полуфиналите.

Така историческият сезон за Сейнт Джонстън продължава с пълна сила и след като през февруари те спечелиха за първи път Купата на Лигата, сега са на две победи разстояние от дубъл.

Отборът от Пърт е печелил Купата на Шотландия само веднъж в 137-годишната си история - през сезон 2013/2014, а успехите на “светците” са свързани предимно с по-ниските нива на местния футбол и най-вече втора дивизия, в която имат седем титли.