Втородивизионният ЦСКА 1948 се класира за осминафиналите за Купата на България.

Столичният тим изхвърли елитен съперник, побеждавайки Дунав (Русе) с 2:1 на националия стадион "Васил Левски".

Още във втората минута на мача "червените" успяха да стигнат до гол.

Голмайсторът на тима Андон Гущеров бе на точното място, за да засече пас на Александров.

Дунав обаче изравни в края на полувремето, след като Свилен Щерев остана непокрит в наказателното поле и с галва вкара за 1:1.

И двата тима имаха добри шансове да стигнат до победата, но шансът се усмихна на ЦСКА 1948 в 72-ата минута.

Този път Андон Гущеров върна жеста на Денислав Александров и му предостави страхотно центриране, а "червените" поведоха с 2:1

Това бе и крайният резултат от мача, който прати столичният тим напред.

В другия късен мач за деня втородивизионния Ботев (Гълъбово) победи елитния Етър с 2:1 и сътвори поредна изненада в турнира за Купата.