Манчестър Юнайтед е новият носител на Купата на Англия. "Червените дяволи" спечелиха трофея след дълго чакане, продължило цели осем години, след като в съботния следобед на "Уембли" победиха градския си съперник Манчестър Сити с 2:1, а това със сигурност добавя още стойност към триумфа на клуба.

В мач, който е твърде вероятно да е последен за Ерик тен Хаг начело на Юнайтед - слух, който се върти все по-усилено в медийното пространство в последните дни. Подобаващ начин да се сбогуваш, с отличие и спирайки големия противник по пътя към дубъла, след като преди седмица "гражданите" вдигнаха титлата в Премиър лийг.

С днешната победа "червените" си осигуриха участие в евротурнирите, след като не бяха успели да го направят посредством класирането си в шампионата. През есента тимът ще играе в Лига Европа.

Два гола в рамките на 10 минути осигуриха отличието на победителите, които изковаха успеха си пред погледа на клубната легенда сър Алекс Фъргюсън, както и на новия собственик сър Джим Ратклиф.

Алехандро Гарначо наказа колосална грешка на Йошко Гвардиол, за да вкара във вратата на Щефан Ортега в 30-ата минута. Защитник и вратар не се разбраха при върната топка и Гарначо отбеляза за 1:0. Коби Мейну пък се възползва от отличен пас на Бруно Фернандеш в 39-ата минута и направи резултата 2:0.

Като цяло Сити доминираше по традиция във владението на топката, но вътреки това представянето на шампионите на страната бе далеч от обичайното ниво. Стигна се дотам, че Пеп Гуардиола извади Кевин де Бройне от игра, за да потърси повече варианти в нападение, пускайки Хулиан Алварес.

Жереми Доку, който също се появи от пейката, вкара попадението за своя отбор в 87-ата минута, след като Андре Онана отново се намеси неумело и топката мина през ръцете му за 2:1. По-рано в мача пък Ерлинг Холанд нацели гредата.