Манчестър Юнайтед изостана на два пъти, но намираше начин да се върне и в крайна сметка завърши 2:2 при гостуването на Борнемут, тръгвайки си с точка от южния бряг.

И двата гола за "червените дяволи" бяха реализирани от Бруно Фернандеш. Капитанът вече има 52 попадения в Премиър лийг откакто дебютира за клуба през февруари 2020-а - повече от който и да било друг играч на Юнайтед за този период.

Доминик Соланке вкара поредния си гол за домакините - 1:0 след петнадесетина минути футбол, но Бруно изравни в 31-ата.

Джъстин Клуиверт бързо върна "черешките" напред за 2:1 в 36-ата, а точката за Манчестър бе завоювана от 11 метра, след акто Бруно бе точен от дузпа в 64-ата минута, когато топката се отби в ръката на Адам Смит и се стигна до изпълнение от бялата точка.

Борнемут също бе на път да получи дузпа в края на мача, но проверка на ВАР показа, че става дума за нарушение извън наказателното поле.

Манчестър е седми с 50 точки, а Борнемут е пет позиции по-надолу и е с осем точки по-малко.