Черно море нанесе трета поредна загуба на "Левски", след като победи "сините" с 3:1 на непревземаемата си домакинска крепост - стадион "Тича".

Варненци категорично са най-добрият домакин в родния футбол, като днешната победа бе №14 от общо 15 мача за тях у дома. Отборът на Илиан Илиев е спечелил 43 от 45 възможни точки на собствен терен. Единственият тим, който не си тръгна като загубил от Варна, бе Локомотив (Пловдив), който отмъкна точка през октомври миналата година.

Иначе "моряците" абсолютно заслужиха победата си днес, а първата крачка в тази посока бе направена от Исмаил Иса. Бившият нападател на "Левски" вкара пет минути преди края на първата част, когато от няколко метра отклони топката в мрежата на Иван Андонов.

Столичани не изоставаха дълго, тъй като Рикардиньо изравни с удар по земя от малък ъгъл - 1:1 в 48-ата минута, когато се възползва от объркване в защитата на варненския тим.

Румънецът Андреас Калкан вкара за 2:1 на празна врата в 67-ата минута, след като Андонов спаси шут на Иса, но после просто нямаше как да се върне навреме на голлинията.

Всичко приключи в 82-ата минута, когато резервата Атанс Илиев бе изведен сам срещу вратаря и прати топката под плонжа му за 3:1.

Черно море със сигурност ще приключи редовния сезон в първите три на класирането, точно както се закани Илиан Илиев преди време.

Варненци са втори в класирането с 61 точки - три повече от ЦСКА, докато "Левкси" е пети с 51.