Лацио е господарят на Рим след вълнуващо дерби на Вечния град.

"Орлите" победиха Рома с 3:2, в най-резултатният мач между тези два тима от 11 издания на дербито насам.

Двубоят бе и първата гладиаторска битка на Жозе Моуриньо за Рим, но Специалния падна в клопката на своя колега и опонент Маурицио Сари.

Рома бе отборът, който влезе като фаворит в мача, но като в инстинско дерби, предварителните сметки нямат значение, защото радостта след последния съдийски сигнал бе за символичните домакини в небесносини екипи.

Успехът днес им осигури актив от 11 точки и шесто място, докато Рома е с точка повече на четвъртото. По-притеснителното за вълците е, че за тях това е второ поражение с 2:3 Серия "А" от последните три мача.

А днес на "Олимпико" заявка за голямо дерби даде Сергей Милинкович-Савич още в десетата минута, когато с глава прати топкта във вратата за 1:0.

Снажният сърбин отлично се извиси и изпревари вратаря на Рома за високата топка, като макар да бе нокаутиран в ситауцията, все пак се върна на терена и доигра мача.

Отличният старт за Лацио продължи, защото по-малко от десет минути по-късно не кой да е, а Педро, вкара за 2:0.

Много любопитен голмайстор, защото той се разписа и в последното дерби на Рим, но тогава с екипа на Рома. През лятото испанецът смени клубната си принадлежност, а днес не показа никакви сантименти и бурно изрази радостта си от гола.

Снимка: Getty images

Лацио пропусна няколко шанса да реши всичко с тети гол, докато Рома се върна в мача в края на първата част след гол на Рожер Ибаньес с глава.

И докато очакванията бяха втората част да стартира със сериозен натиск и положения за Рома, то играчите на Лацио изглеждаха по-добре на терена и дебнеха своите шансове на контраатака.

При една от тях Имобиле напредна, финтира браните, но вместо да стеля комбинира с Фелипе Андерсон, който от движение се разписа за 3:1 в полза на Лацио.

Шоуто обаче продължи, защото само няколко минути по-късно, Рома стигна до дузпа.

Зад топката застана Жордан Верету, който намали резултата, а пред себе си Рома имаше 20 минути да търси изравняване.

И "вълците" имаха своите шансове, но отличният Пепе Рейна и късметът запазиха вратата на Лацио суха.

Така тази нощ радостта в Рим ще е небесносиня, докато за Жозе Моуриньо и Рома остава разочарованието.