Възходът на Арсенал във Висшата лига продължава с трета поредна победа - 3:1 над Тотнъм в дербито на Северен Лондон, което се игра на "Емирейтс Стейдиъм" в шестия кръг.

"Артилеристите" изиграха перфектното първо полувреме, като в него реализираха три попадения и така нанесоха втора поредна загуба на "шпорите". През втората част отборът на Нуно Еспирито Санто подобри значително представянето си и върна един гол, но нямаше време за повече.

Така Арсенал продължава да играе много успешно в домакинствата си на историческия си съперник, като в последните 13 сблъсъка има само една загуба.

Успехът идва след минималните победи над Норич и Бърнли във Висшата лига, както и тази с 3:0 над Уимбълдън в Купата на Лигата. Тотнъм влезе в много неприятна серия от пет мача без победа, включително и загубата с 0:3 от Челси, която бе подобна на днешната.

Резултатът на "Емирейтс" откри Емил Смит Роу още в 12-ата минута от близка дистанция след остро центриране на Букайо Сака.

В 27-ата минута резултатът стана 2:0 след перфектна контраатака на Арсенал. Завърши я Пиер-Емерик Обамеянг, като този път асистенцията бе на Смит Роу.

В 34-ата минута Букайо Сака направи страхотна индивидуална акция между защитниците на "шпорите" и вкара за 3:0.

Тотнъм излезе преобразен през втората част и в 62-ата минута Хари Кейн направи голям пропуск сам срещу вратаря.

В 79-ата минута натискът на гостите даде резултат, когато Серхио Регилон центрира остро към Хюн-Мин Сон и кореецът вкара от лесна позиция.

В края на мача вратарят на Арсенал Аарън Рамсдейл се отчете с изумително спасяване след пряк свободен удар на Лукас Моура.

Победата качва Арсенал до десетата позиция с девет точки, колкото има и 11-ият Тотнъм, но с по-лоша голова разлика.